استفاده از FTP برای آپلود فایل های وردپرس

filetransferprotocol

استفاده از FTP برای آپلود فایل های وردپرس

استفاده از FTP برای آپلود فایل های وردپرس

پروتکل انتقال فایل (FTP) یک راه سریع و ساده برای انتقال فایل ها از یک کامپیوتر به کامپیوتر دیگر از طریق اینترنت است. به زبان ساده، این یک راهی است که یک فایل را از کامپیوتر خود به میزبان وبسایت خود انتقال دهید. در این مقاله ما به شما آموزش می دهیم که چگونه از FTP برای آپلود یک افزونه وردپرس استفاده کنید. دستورالعمل ها و راه های استفاده از نرم افزارهای مختلف تقریباً یکسان می باشد.

چرا دانستن نحوه استفاده از FTP مهم است ؟

مواقعی وجود دارد که شما یک افزونه را بر روی وردپرس خود نصب و فعال می کنید و سپس متوجه می شوید که این افزونه با افزونه های دیگر وردپرس همخوانی ندارد. ناسازگاری در وردپرس گاهی باعث ایجاد یک صفحه سفید رنگ در وردپرس می شود که بسیار ترسناک و نشانه ی نابودی سایت شماست. اگر شما بدانید که چجوری از FTP استفاده کنید به جای اینکه از کل سایتتون بگذرید می توانید به سادگی وارد سایتتون شوید و افزونه را با استفاده از اتصال FTP حذف کنید.

مواقعی هم وجود دارد که شما در حال تلاش برای گذاشتن یک کد در function.php قالب خود هستید اما به طور تصادفی متوجه می شوید که سایت شما قفل شده است. این به آن معنی است که شما کد خود را در محل نامناسبی قرار دادید یا اینکه کد اشتباه است. دانستن این که چگونه می توانید با استفاده از FTP این مشکل را در یک دقیقه حل کنید مهم است.

برخی موارد وجود دارد که یک افزونه اجازه دسترسی به فایل ها را تغییر داده و باعث خراب شدن سایت شما می شود. با اطلاع از اینکه شما چگونه می توانید مجوزهای دسترسی را از طریق FTP تغییر دهید مهم است.

به بیان دیگر و ساده دانستن نحوه ی کار با FTP برای یک مبتدی بسیار مناسب باشد و باعث شود که با خیال راحت تر با سایت خود کار کند.

کار کردن با نرم افزارهای مدیریت هاست یا نرم افزارهای FTP بسیار آسان بوده و تنها کافی است در بخش مربوط به username و pass نام کاربری و رمز عبور هاست خود را وارد کرده و در بخش FTP URL نام سایت خود را وارد نمایید. سپس به آسانی به فایل های هاست خود دسترسی خواهید داشت و می توانید از طریق آن فایل های خود را جابجا، آپلود، دانلود یا حذف نمایید.

لیست برخی از این نرم افزارها عبارتند از :

Filezilla (همه پلت فرم ها)
FireFTP (همه پلت فرم ها)
Cyberduck (تنها پلت فرم مکینتاش)
WinSCP (تنها بر روی ویندوز)

درباره نویسنده

گروه طراحی محسن دیزاین

گروه طراحی محسن دیزاین

گروه طراحی محسن دیزاین شامل طراحان و متخصصان تولید محتوا می باشد که امیدوار است با به وجود آوردن این سایت بتواند قدمی هرچند کوچک در پیشرفت اطلاعات و ارائه خدمات به کاربران عزیز انجام بدهد.

نظر خود را ارسال کنید